Nauczyciel jest jedną z najważniejszych osób mających wpływ na kształtowanie się u dziecka sposobu postrzegania świata i siebie samego.

Dbamy o to, aby każdy zatrudniony przez nas opiekun i nauczyciel był w pełni oddany opiece nad dziećmi i kochał swoją pracę. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i bardzo dobremu przygotowaniu merytorycznemu, nasi nauczyciele wiedzą jak uczyć dzieci w przyjemny dla nich sposób, czyli poprzez zabawę.

KADRA

Agnieszka Golec
Dyrektor Przedszkola i Żłobka

 

Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, ukończyłam również studia na kierunku Poradnictwo Małżeńskie i Rodzinne z terapią, Organizacja i Zarządzanie Oświatą. Moje doświadczenie w pracy w obszarze edukacji rozpoczęło się w 2015 roku - jako wicedyrektor w szkole podstawowej, następnie miałam przyjemność pracować z Najmłoszymi - w jednym z wrocławskich Żłobków, a także kształcić przyszłych dyrektorów jako wykładowca jednej z wrocławskich uczelni. Przed rozpoczęciem przygody w Żłobku i Przedszkolu Tomcio Paluch pracowałam jako dyrektor niepublicznej szkoły oraz przedszkola. Praca zarówno w szkole, przedszkolu jak i złobku to zdecydowanie moja pasja:) Na co dzień w pracy jestem zwolenniczką porządku, jasnych zasad. Najważniejsza w pracy jest dla mnie rozmowa - o radościach, trudnościach, pomysłach, konstruktywna informacja zwrotna. Proszę potraktować te słowa jako zaproszenie do rozmów o tym co jest dla Państwa ważne

Pani Anna

 

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika – Poradnictwo i Pomoc Psychopedagogiczna na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktualnie jestem w trakcie studiów magisterskich na kierunku Pedagogika o specjalności Psychopedagogika w Wyższej Szkole w Łodzi. Praca z Dziećmi daje mi ogromną satysfakcję, dzięki niej mogę rozwijać  pasję oraz poszerzać swoje zainteresowania. Jestem osobą otwartą na nowe wyzwania, pogodną, uśmiechniętą i chętnie angażuje się w powierzone mi obowiązki. W swojej pracy stawiam na pierwszym miejscu Dzieci oraz ich bezpieczeństwo. Darzę ich ciepłem i chce być dla Nich przyjacielem na nowej początkowej ścieżce kształcenia. Lubię patrzeć na radość Dzieci, kiedy zdobywają nową wiedzę oraz rozwijają swoje umiejętności.

Pani Daria

 

Posiadam prawie 5 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Jestem osobą, która angażuje się w powierzone obowiązki. Każdego dnia staram się by maluszki były bezpieczne, pod moją opieką czuły się pewnie oraz by ich buzie były uśmiechnięte. Zawsze chętnie organizuję dzieciom czas wolny w formie uczenia się nowych rzeczy z możliwością poznania świata. Chcąc podnosić swoje kwalifikacje uczęszczam na kursy i szkolenia. Uśmiech dziecka jest dla mnie motywacją by swoją pracę wykonywać jak najlepiej :)

 

Pani Iwona


Odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z Dziećmi. Już od najmłodszych lat miałam możliwość przyglądania się pracy nauczyciela, gdyż ten zawód jest przekazywany w mojej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Swoją przygodę w przedszkolu rozpoczęłam trzy lata temu w jednej z wrocławskich placówek. To praca, która daje mi ogromną radość i satysfakcję. Moim celem jest stworzenie takiej przestrzeni, w której Dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe, w której każdy będzie ważny i potrzebny. Ogromne znaczenie ma dla mnie także budowanie dobrych relacji w grupie, opartych na wzajemnym szacunku, życzliwości i zaufaniu. W swojej pracy pragnę być dla Dzieci nie tylko pedagogiem, ale także przyjacielem, który wesprze w codziennych zmaganiach z otaczającym światem, cieszy się z każdego sukcesu i osiągnięcia, choćby najmniejszego celu. Moim mottem w życiu jest myśl Korczaka : „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawodo popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie…”

Pani Ewelina


Posiadam 3 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, mój zawód daje mi wiele radości a w swojej pracy dążę do wszechstronnego rozwoju dziecka. Moim głównym celem jest organizowanie pracy tak, aby dzieci czuły się bezpiecznie i z chęcią wracały do żłobka oraz wychodziły z niego szczęśliwe i uśmiechnięte. Prytwanie jestem mamą cudownego i szczęsliwego maluszka.


.

Pani Katarzyna

 

Swoją przygodę zawodową z dziećmi rozpoczęłam w 2018 roku, pracując jako niania i animator zabaw dziecięcych. Doświadczenie w pracy zdobywałam pracując z dziećmi w różnym wieku. Współpracując przy realizacji projektu „Edukacja przedszkolna bez barier”, zdobyłam również doświadczenie w pracy z dzieckiem niepełnosprawnym. Posiadam dyplom ukończenia kursu Sensoplastyka ® i trzyletnie doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć. Do kadry Tomcio Palucha wchodzę więc z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i wieeelkim entuzjazmem. Pracując z dziećmi stawiam na pozytywne relacje i stwarzanie małym ludziom przestrzeni do samodzielnego odkrywania świata. Uśmiecham się, widząc jak niezwykłe pomysły na rozwijanie swojej wiedzy i umiejętności mają dzieci, jeśli tylko mają na to przestrzeń. Prywatnie- uczę się fotografii i podróżuję. Dużo czytam i spędzam czas na górskich wędrówkach z mężem i dwuletnim owczarkiem niemieckim u boku.

Pani Ewelina


Z wykształcenia jestem magistrem sztuki wokalnej, kulturoznawcą oraz certyfikowaną nauczycielką Montessori. Prowadzę zajęcia z najmłodszymi z języka angielskiego, śpiewu i muzyki. Jako wykształcony pedagog (studium pedagogiczne na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz w Centrum Edukacji Montessori w Gdyni) szukałam i wciąż szukam dróg do nieustannego rozwoju. W roku 2013 ukończyłam Akademię Muzyczną w Gdańsku z wyróżnieniem (prof. Ewa Marciniec), następnie studiowałam dzięki programowi Erasmus w Guildhall School of Music and Drama w Londynie (prof. Janice Chapman) a teraz udoskonalam swój warsztat wokalny pod okiem duńskiej pedagog Trine Bastrup Møller. Mam również za sobą bogate doświadczenie w pracy z dziećmi z całego świata w języku angielskim zdobyte w przedszkolach w Kopenhadze. Ostatnie lata życia w społeczeństwie duńskim zaowocowały bogatszą i szerszą perspektywą w podejściu do pracy z najmłodszymi oraz w organizowaniu pracy w jej najszerszej definicji.

Pani Kamila

 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Pedagogika Opiekuńcza z Terapią. Na studiach dowiedziałam się jak wspierać rozwój dziecka, poznałam metody pracy z dziećmi oraz podstawy zajęć terapeutycznych. To tam nauka o dziecku stała się moją pasją, którą pragnę rozwijać. Odkąd pamiętam bardzo lubiłam opiekować się i spędzać czas z dziećmi. W toku mojej nauki zdobywałam kompetencje odbywając praktyki w przedszkolu, szkole podstawowej oraz w ośrodku opiekuńczo-wychowawczym. Mam również doświadczenie w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami. Swoją pracę zawodową rozpoczęłam w żłobku i tam też odkryłam, że jest ona moim powołaniem. W mojej pracy najważniejsze jest dla mnie dobro dziecka oraz nieustanne wspieranie jego rozwoju. Każdego dnia dzieci uczą mnie jak cieszyć się z małych rzeczy oraz przypominają, że każdy z nas jest wyjątkowy. Dla każdego z nich pragnę stworzyć bezpieczną przestrzeń pełną akceptacji oraz towarzyszyć im w rozwoju i odkrywaniu swoich potencjałów i talentów.

Pani Karolina 

 

Jestem absolwentką kierunku Pedagogika - Praca z osobami niedostosowanymi społecznie z interwencją kryzysową i terapią uzależnień na Uniwersytecie WSB Merito we Wrocławiu, wydział w Opolu. Posiadam kwalifikacje opiekuna dzieci do lat 3. Praca z dziećmi i młodzieżą to moja pasja i sposób na życie.
Przygodę z pracą w żłobku rozpoczęłam niedawno (lipiec 2023), ale już teraz mogę powiedzieć, że to jest to, co uwielbiam robić.
Każdego dnia staram się tworzyć miejsce, w którym Najmłodsi czują się bezpieczne, szczęśliwe i docenione.
Jestem bardzo podekscytowana możliwością pracy w żłobku i gotowa na nowe wyzwania oraz piękne chwile spędzone z Maluchami.

Pani Kasia 

 

Moja przygoda zawodowa zaczęła się od pracy jako pomoc nauczyciela w jednym z wrocławskich przedszkoli. To doświadczenie pomogło mi zrozumieć, jak wielkie znaczenie ma odpowiednie wsparcie psychologiczne we wczesnym etapie rozwoju i jak istotne są dziecięce emocje. Dlatego też po obronie pracy magisterskiej postanowiłam pracować jako psycholog w przedszkolu. Aktualnie zaczęłam studia podyplomowe na kierunku edukacja i terapia dzieci ze spektrum autyzmu. Moja ścieżka edukacyjna jest ciągła, nieprzerwanie uczestniczę w różnego rodzaju kursach, które pomagają mi rozwijać swoje kompetencje. Pogłębiam także swoją wiedzę na kursie bajkoterapii i uczę się, jak wykorzystać potęgę baśni w pracy z dziećmi. Wierzę, że każde dziecko jest wyjątkowe i zasługuje na indywidualne podejście. Dążę do tego, aby być dla Dzieci nie tylko psychologiem, ale także przyjacielem, który pomoże im odnaleźć się w otaczającym świecie, rozwijać swoje mocne strony i radzić sobie z trudnościami. Z wielką pasją i zaangażowaniem zgłębiam tajniki psychologii dziecięcej, aby każdego dnia wspierać Państwa dzieci w najlepszy możliwy sposób.

Pani Ewelina

 

Jestem osobą otwartą, kreatywną i gotowa na nowe doświadczenia. Przy Dzieciach każdy Dzień jest nowym doświadczeniem, dzięki codziennym relacjom praca z Dziećmi sprawia, że czuję się wyjątkowo ale też bardzo potrzebna. Potrafię słuchać a także rozmawiać na wszelkie tematy z Najmłodszymi. Wspólny język i zaufanie jest dla mnie filarem dobrych relacji, który potrafię wypracować tak, aby każdy czuł się dobrze. Najważniejsze jest dla mnie poznawanie świata przez Dziecięce oczy oraz wspieranie na każdym etapie rozwoju. Wierzę, że każdy z naszych podopiecznych jest wyjątkowy i zasługuje na indywidualne podejście. Planuję podnieść swoje kwalifikacje w dziedzinie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Pani Kasia 

 

Jestem osobą empatyczną, energiczną i uśmiechniętą. Najważniejsze jest dla mnie dawanie poczucia akceptacji i bezpieczeństwa, co pomaga w rozwoju emocjonalnym oraz społecznym Dziecka. Studiuję psychologię, która jest moją pasją, a także kluczem do rozumienia najmłodszych.  Najbardziej zależy mi by edukacja, budowanie relacji oraz zdrowych nawyków było dla Dziecka przyjemnością oraz fascynującym doświadczeniem. W przyszłości chcę połączyć psychologię z pedagogiką, dziedziny te będą się wzajemnie uzupełniać co zwiększy efektywność  mojej pracy w obszarze edukacji.   

Pani Ola


Na pedagogiczną ścieżkę trafiłam 5 lat temu przekraczając mury bydgoskiej uczelni, co doprowadziło mnie finalnie do uzyskania tytułu magistra. Osobiście bardzo cenię sobie inwestycje w samorozwój, dlatego dokształcam się, studiując logopedię ogólną i kliniczną. W pracy kieruje się zasadą indywidualnego podejścia do dziecka. W moim przekonaniu, nie jest akceptowalne porównywanie pod jakimkolwiek względem dzieci. Uważam, że każde dziecko posiada potencjał i jest uzdolnione, a naszą rolą jest stworzyć dla niego takie środowisko, które pozwoli te pozytywy wydobyć i pokazać światu. W pracy zawodowej lubię obserwować, jak te zmiany społeczne w dziecku zachodzą - myślę, że to jest chyba najpiękniejsze w tym zawodzie. Praca w placówkach edukacyjnych pokazała mi, że absolutnie każdy jest wyjątkowy :)