Zadzwon do nas! :)
tel. (71)727 80 39 lub 727 920 920
Profesjonalna
opieka nad Twoim dzieckiem
Nasza praca daje szczęściem zaarówno nam jak i dzieciom
Twoje dziecko
nawiąze przyjaźnie na lata
Sprawiamy, że...
nauka staje się zabawą

Adaptacja

Pójście do żłobka to wielka zmiana dla dziecka, więc pierwsze dni mogą być okresem bardzo trudnym. Wizyta w żłobku jest dla wielu dzieci pierwszym doświadczeniem związanym z dłuższym oderwaniem od dotychczasowych warunków życia, jednak nie jest to regułą. Zmiana środowiska wymaga od dziecka intensywnego odbierania bodźców, co obciąża układ nerwowy, dlatego w tym okresie u niektórych dzieci przeważają uczucie ujemne tj. tęsknota za domem, lęk przed obcymi, płacz, niepokój z powodu hałasu i ruchu, wszystkie te odczucia są o wiele silniejsze niż u dorosłych, ponieważ nie są złagodzone zrozumieniem sytuacji. Co mogą zrobić rodzice, aby pomóc dziecku w adaptacji do żłobka?
1. Trzeba pamiętać, że w pierwszych dniach pobyt dziecka powinien być krótki, stopniowo należy przyzwyczajać go do rozłąki z rodzicem. Dlatego ważne jest, aby dziecko było odbierane przed spaniem około godz. 11:30
2. Pożegnanie z maluchem zawsze jest bardzo trudne zarówno dla rodziców jak i dla dziecka, dlatego ważne, aby trwało jak najkrócej.
3. Pozwólmy zabrać dziecku do żłobka jakąś ulubioną zabawkę, kocyk, poduszkę, aby czuło się bardziej swobodnie.
4. Dziecko podczas adaptacji potrzebuje dużo snu oraz bardzo dużo spacerów na świeżym powietrzu.
5. Spokój rodziców udziela się ich dziecku.

Ile czasu powinna trwać adaptacja? Zawsze jest, to kwestia indywidualna i trwa od 7 do 14 dni. Pierwszego dnia najlepiej przyjść na ok.2 godziny i każdego kolejnego dnia stopniowo wydłużać ten czas. Dzięki czemu, dziecko poznaje nowe miejsce, a stres ograniczony jest do minimum. Aby ułatwić Państwa dzieciom rozpoczęcie przygody w żłobku przygotowaliśmy pakiety adaptacyjne na sierpień, w zależności od Państwa potrzeb istnieje możliwość adaptacji godzinowej w cenie 12 zł za godzinę pobytu w żłobku lub w pakietach. Pakiet 20 godzin w cenie 200 złotych oraz pakiet 50 godzin w cenie 350 złotych. Jeśli są Państwo zainteresowani pakietem adaptacyjnym bardzo prosimy o kontakt w celu uzgodnienia szczegółów. Niestety ilość miejsc na adaptację jest ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc.